Kim jesteśmy:

Jesteśmy grupą nieformalną DIOM (Digital Independent Open Minds), zrzeszającą praktyków, teoretyków, a także pasjonatów produkcji gier. W przyszłości pragniemy przerodzić się w pełnoprawne stowarzyszenie, aby móc sprawniej działać w obrębie obranych przez nas zadań, którymi są: edukacja ludzi w zakresie twórczego procesu powstawania gier. Uważamy, że młodzi ludzie mogą skorzystać z takiej wiedzy przy wyborze swojej ścieżki kariery, ale także ludzie mniej oswojeni z branżą będą mogli ją nieco lepiej poznać i zrozumieć proces produkcji i zadania, które wykonują twórcy w trakcie swej pracy – co często jest problemem, dla osób nie wtajemniczonych, ale zainteresowanych tematem. 

Chcemy także wypromować Opole, jako dobre miejsce do prowadzenia studia growego – co uważamy, że ma dużą szansę się udać, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie produkcją gier nie tylko wśród młodzieży, ale także uczelni, co najlepszym przykładem jest otworzenie kierunku Games Studies na Uniwersytecie Opolskim.

Działamy od listopada 2018 r. i wszystko, co robimy, jest prowadzone w formie non profit. Bez wsparcia osób prywatnych, naszych wolontariuszy i firm – nie udałoby się nam osiągnąć sukcesu. Za co gorąco będziemy zawsze dziękować każdemu, kto przyłożył cegiełkę do tego, gdzie obecnie się znajdujemy.Nasze działania:

DIOM Event :
Coroczne wydarzenie DIOM Event Opole, organizowane przez nasz zespół, jest obecnie darmowym sposobem na reklamę i wystawienie się indyków z całej Polski. Planujemy nie tylko wspierać niezależny twórców, ale także przedstawić ich pracę szerszemu gronu ludzi i zachęcić młodzież do zainteresowania się procesem twórczym, jaki towarzyszy powstawianiu gier. Zapraszamy także inwestorów oraz pracowników dużych firm z branży, aby przedstawili swój punkt widzenia oraz mogli zaoferować wsparcie dla każdego ambitnego projektu.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mają okazję wziąć udział w:

 • Prelekcjach, które poprowadzą pracownicy z branży topowych firm w Polsce.
  W zeszłym roku gościliśmy takie firmy, jak:
  Techland, Flying Wild Hogs, Ten Square Games, Art Games.
 • Targach Indie Games, podczas których twórcy gier niezależnych mają możliwość zaprezentowanie swojej twórczości – mamy także inwestorów, którzy mogą zainteresować się daną grą i zaoferować możliwość współpracy!
 • Networkingu, czyli możliwości luźnej rozmowy z prelegentami, którzy chętnie udzielą porad oraz odpowiedzą na nurtujące pytania. Umożliwiamy też specjalne miejsce do rozmowy z prelegentami po wykładzie, bez publiczności i na osobności. 

Wykłady Gamedev&Design prowadzone przez Radosława Kuśmierskiego.

Założeniem zajęć jest przygotowanie studenta do pracy w zawodzie. Uczymy nie tylko poprzez tworzenie projektów, ale także poprzez posługiwanie się słownictwem branżowym, wyjaśnienie jak radzić sobie z presją wywieraną przez zlecenia w przyszłości, tworzenie i prezentowanie projektów w sposób rozbudowany i szczegółowy, stworzenie spersonalizowanego CV jak  i wartościowego contentu do swojego portfolio.

Comiesięczne spotkania Gamedev

Na spotkania  zapraszane są osoby z każdej niszy branży gier w postaci prelegentów. Prowadzimy rozległy networking oraz wspieramy osoby, które szukają pomocy bądź porad, jak zacząć pracę w branży gamedev. 

Forum społecznościowe 

Zbieramy informacje i budujemy bibliotekę online, gdzie każda osoba ma wpływ na to, co w niej się znajdzie. Użytkownicy mają przydzielone odpowiednie role: grafika, animatora, programisty czy też writera. Dajemy możliwość znalezienia osób skorych do pomocy.

Wsparcie twórców indie games
Podczas wydarzenia TK Game Jam 2019 we Wrocławiu wręczyliśmy nagrodę DIOM, dla gry Don’t Floof. 

Wspieramy młodych twórców i zapraszamy ich do Opola.

Udostępniamy darmowe miejsca wystawiennicze na corocznym wydarzeniu DIOM Event Opole i pomagamy reklamować się indykom.

Poza tym, sami jesteśmy twórcami –  zostaliśmy nagrodzeni za grę “Chnylaki”, stworzoną w czasie wyżej wymienionego TK Game Jama.

Wykłady w szkołach w woj. Opolskim
Od 2018 roku prowadzimy wykłady w szkołach i na uczelniach na terenie województwa opolskiego, aby zapoznać młodzież z branżą gamedev. Gościli nas między innymi:

 • Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej
 • Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu
 • Zespół Szkół technicznych w Głuchołazach
 • Uniwersytet Opolski Wydział Sztuki
 • Uniwersytet Opolski Games Studie